Безопасность

Asma İskele Çalışma Talimatı

 

Enkel tarafından üretilmiş asma iskeleler tamamen iş güvenliğine olup kullanmadan önce mutlka asma iskele kullanum talimatımızı okuyunuz. İnidirmek için aşağıdaki linke tıklayınız. Kullanım Talimatı

 

İş Güvenliği Yönetmeliği Neyi kapsar?

 

Asma iskeleler TS EN 1808 standardı – Asılı erişim donanımı güvenlik kuralları kapsar ve detaylı olarak güvenlik hakkında içerir.

 

Asma İskele Periodik Kontrol Bakım Nasil Yapılır?

 

Sistem mutlaka her 6 ayda bir yetkili kılınmış firma tarafından kontrol edilmeli ve bakım servisi verilmeli. Üretici firma, yetkili servis dışında herhangi bir başkası tarafından yapılan bakım ve değişen yedek parçadan ötürü meydana gelebilecek hasar ve kazalarda hiçbir sorumluluk kabul etmez. – İskelenin uzun süre kullanılmadığı durumlarda, kullanmadan önce mutlaka bakım yapılmalı. – Tüm hareketli parçalar yağlanmalı. – Motor redüktör yağı kontrol edilmeli. Azaldı ise tamamlanmalı. Yağ özelliği için Yetkili Servise danışın.

 

Genel Kontrol Bakım işleminin yapılacağı ekipman; – Motor – Emniyet freni – Çelik halatlar – Enerji kablosu – Kumanda butonu – Sepet şasisi Elektrik ve Kumanda Ekipmanı A- Tüm elektrik ve kumanda kabloları kontrol et. B- Motor panosunu kontrol a. Panoyu temizle b. Klemensleri sık c. Pano izolasyonunu kontrol et C- Kumanda butonlarını test et. Motor Ekipmanının Bakımı Motor Motor mekanik sistemi ve redüktör grubu özenli bir bakımı gerektirir. Mutlaka yetkili servis tarafından yapılmalıdır. Motor mekanik grubu her yıl veya her 200 saatlik çalışma sonunda açılıp kontrol edilmelidir. Özellikle baskı makaraları ve halat kılavuzlama parçası değişmelidir.

 

Redüktör Yağı Değişimi Redüktör dişli yağı altı ayda bir Yetkili servis tarafından yenilenmelidir Manyetik Fren Kontrolü Kontrol işlemi sepet zeminde iken kullanıcı tarafından yapılabilir. Sepeti zeminde 1mt. Kadar yükseltilir. Manuel iniş prosedürünü takip ederek, fren pimi kısa bir süre için kaldırılıp aniden bırakılır. Sepet fren kapandığı anda duruyor ise, iyi durumdadır. Şayet sepet durmadan önce kayıyor ise Yetkili Servise haber verin.

 

Asma İskele Kurulumu

 

İlk kurulumu esnasında talep üzerine ücretsiz olarak kurulum eğitimi uzmanlarımız tarafından verilmektedir, böylelikle müşterimizin yeni kuruluma ihtiyaç duyduğunda, ekstra maliyetlerine asla katlanmaz.

 

Danışmak istediğinizde bizi mutlaka arayınız.

Motorlu platformun montajı ve işletmeye alınması ENKEL tarafından hazırlanan kullanım kılavuzuna göre yapılmalıdır.

Platformu kullanmaya kalkışmadan önce gerekli teknik bilgiyi edininiz. Bu platformlar özel eğitimli, ehliyetli operatörler tarafından kullanılmalıdır.

Yetkili olmayan kişilerin, platformlar üzerinde yapacağı herhangi bir değişiklik veya yan sanayı orijinal harici yedej parça kullanılması yasaktır.

Platformunuzu, amacı ve kapasitesi dışında kullanmayınız.

Yetkili olmayan bir kişiye, hiç bir zaman montaj ve değişiklik yaptırmayınız.

Platform muntazam bakım ve kontrol altında tutulmalıdır. Yetkili personel tarafından iyi şartlarda çalıştırılmalıdır.

Çalışanların emniyeti için bakım zorunludur.

Periyodik bakım altında tutulmayan ve yetkili olmayan kişiler tarafından kullanılan platformlarda oluşabilecek problem veya kazalardan firmamız sorumlu değildir.

asma iskele çelik halat

Halatlar

(Türkçe) Asma iskelelerimizde 8,3 mm galvanizli dört adet halat kullanılmaktadır. İki halatı tırmanma halatı, diğer iki halatı ise emniyet halatıdır. 4 halatı 20 tonluk en küçük kuvvetine sahiptir. Kiralanan iskelelerimiz depomuza döndüğünde halatlar uzmanlarımız tarafından kontrol edilmektedir.

asma iskele çelik halat

Emniyet Kilidi

(Türkçe) Üst limit sivici sayesinde operatör hataları önlenmektedir ve sepetin çarpması engellenmektedir.

asma iskele çelik halat

Ловительi

Благодаря верхнему концевому выключателю предотвращаются ошибки оператора люлька останавливается.

asma iskele çelik halat

Elektronik Algılama Sensörü (EAS)

Благодаря верхнему концевому выключателю предотвращаются ошибки оператора люлька останавливается..

asma iskele çelik halat

Faz Koruma

3 Fazlı elektrik motorlarının, 2 faza kalması veya fazlardan birinin düşmesi-yükselmesi sonucunda motorların aşırı ısınarak bozulmasını önlemek için tasarlanmıştır. Ayrıca, ana panoda fazların ters olması durumunda, pano üzerinde pako şalterl ile fişi sökmeden rahatlıkla ve hızlı bir şekilde fazı yönü değiştirilebilir. Bu da iskelenin doğru yönlerde çalışmasını sağlamaktadır.

asma iskele çelik halat

Elektromanyetik Fren

Elektromanyetik fren, motorun içinde yer alır hassas ve kararlı frenleme yapar.

error: Content is protected !!